جمعه, 28 شهریور 1393

آخرین بروز رسانی: 07:37:59 AM GMT

صفحه‌ی کنونی: ویدئوها فیلم همه‌چیز درباره فیلم‌های اکران نوروز در "کافه سینما"-1: انیمیشن سینمایی «تهران 1500» ساخته بهرام عظیمی/ آنونس و ویدیو به همراه 110 عکس تازه و پوستر و.../ با حضور هدیه تهرانی، بهرام رادان، مهران مدیری و..

همه‌چیز درباره فیلم‌های اکران نوروز در "کافه سینما"-1: انیمیشن سینمایی «تهران 1500» ساخته بهرام عظیمی/ آنونس و ویدیو به همراه 110 عکس تازه و پوستر و.../ با حضور هدیه تهرانی، بهرام رادان، مهران مدیری و..

فرستادن به ایمیل چاپ
+ 55
+ 3

کارگردان: بهرام عظيمي
بازيگران: هديه تهراني، بهرام رادان، مهران مديري، گوهر خيرانديش، مهتاب نصيرپور، حبيب رضايي، حسام نواب صفوي و مرحوم محسن رسول‌اف

- خلاصه داستان فيلم:

داستان آن درباره گذشته و حال پيرمردي 160 ساله به نام اكبرآقا (مهران مديري) است و زمان داستان 15 روز قبل از تحويل سال 1500 هجري شمسي است. در سال 1500 ربات‌ها در كنار مردم زندگي مي‌كنند و آدم‌هاي پولدار مي‌توانند با امكانات پيشرفته پزشكي تا 160 سال زندگي كنند! او به دنبال مدرکی است که ثابت کند در گذشته هنرمند بوده است چونکه می خواد در قطعه هنرمندان خاک شود ...

___________________________________________________________________________________

- حاشيه نگاري کافه سينما از فيلم:

- بهرام عظیمی را بیشتر با انیمیشن‌هایی که برای راهنمایی رانندگی ساخته می‌شناسیم.

- عظیمی چند سال پیش تصمیم گرفت یک انیمیشن بلند سینمایی با حضور ستارگان سینما بسازد.

- کاراکترهای کارتونی ستاره‌های سینمای ایران در این فیلم ساخته شد.

- این نخستین فیلم تمام انیمیشن ایرانی است که در آن بازیگران زنده تبدیل به کاراکتر انیمیشن شده‌اند و به جای خودشان هم صحبت می‌کنند.

- نقطه آغاز این پروژه به حدود چهار سال پیش برمی‌گردد که بهرام عظیمی به عنوان مدیر خانه انیمیشن در سازمان فرهنگی-هنری شهرداری تهران مشغول به کار شد. همشهری می‌نویسد، او در‌‌ همان زمان برای نخستین بار ایده ساخت یک فیلم یا سریال بلند انیمیشن با حضور بازیگران مطرح سینما و تلویزیون را با مدیران این سازمان مطرح کرد که بسیار مورد توجه قرار گرفت و به عنوان نخستین گام، طرح ساخت برنامه «صندلی داغ» به صورت انیمیشن، در قالب طنز و در قسمت‌های ۵ ، ۶ دقیقه‌ای را به روابط عمومی این سازمان داد که در دست تصویب قرار گرفت. حتی احمد نجفی (مجری برنامه) هم پذیرفته بود که کاراکتر او به صورت انیمیشن ساخته شود و خودش هم به جای خودش دوبله کند. اما مشکل، مهمانان برنامه بودند که طیف مختلفی از سیاستمداران همچون وزرا، نمایندگان مجلس و چهره‌های معروف هنری و ورزشی را شامل می‌شدند چون قرار بود از تصویر آن‌ها کاراکتر انیمیشنی ساخته شود و یک دوبلور هم به جایشان صحبت کند. هدف، شوخی با این مهمانان با توجه به حوزه کاری آن‌ها بود ولی شاید فقط ده درصد افراد ظرفیت چنین شوخی‌هایی را داشتند و بقیه ممکن بود فکر کنند مسخره می‌شوند، بنابراین کار به نتیجه نرسید.

- با حضور مدیران فعلی سازمان فرهنگی-هنری شهرداری، فکر ساخت انیمیشن بلندی درباره آینده تهران در سال ۱۵۰۰ با استفاده از بازیگران سر‌شناس جدی‌تر شد اما به دلیل هزینه سنگین قرار شد بخش خصوصی هم تا ۴۰ درصد در تهیه این کار مشارکت کند. نهایتاً قرارداد ساخت «تهران ۱۵۰۰» در تاریخ ۲۴ مهر ۸۷ امضا و کار به صورت رسمی آغاز شد.

- فیلمنامه که آذر ۸۷ کامل شد با توجه به سلیقه، خصوصیات اخلاقی و رفتاری مردم ایران و همچنین توقعات آن‌ها از سینما نوشته شده بود. بنابراین انواع بحث‌های اجتماعی، شوخی‌های روزمره، تکیه‌کلام و... در آن وجود دارد. البته قرار بود ضمن حفظ ساختار طنز داستان، مواردی هم از جمله فضای شهری، اخلاق اجتماعی و مسائل شهروندی در آن در نظر گرفته شود.

- فیلمنامه اصلی در حقیقت استوری‌بورد و شامل دو هزار تصویر است که توسط مانی وطن دوست طراحی شده. اما تمام طراحی‌های این کار از سوزن تا آسمان‌خراش! توسط حمید بهرامی انجام شده که تخصص‌اش در زمینه‌های انیمیشن، کاریکاتور و طراحی است. ضمن اینکه پیمان معادی هم به عنوان مشاور فیلمنامه این فیلم همکاری داشته است.

- با تلاش بیش از ۲۵۰ نفر از هنرمندان کشور در تخصص‌های مختلف، ساخت انیمیشن سینمایی «تهران ۱۵۰۰» به کارگردانی بهرام عظیمی پس از چهار سال بالاخره به پایان رسید. و ستاره‌های این فیلم به جای کاراکترهای کارتونی‌شان صحبت کردند.

- مهران مدیری در این فیلم نقش یک پیرمرد ۱۵۰ ساله را بازی می‌کند که در آستانه مرگ از نوه‌اش (هدیه تهرانی) که در کرهٔ ماه درس می‌خواند، می‌خواهد به زمین برگردد و اوّل ازدواج کند و بعد مدرکی را پیدا کند مبنی بر اینکه او در دههٔ ۱۳۶۰ در نمایش‌های سیاه‌بازی حضور داشته است. اکبر این گواهی را می‌خواهد برای اینکه آرزویش این است که در قطعهٔ هنرمندان به‌ خاک سپرده شود. نوه او با ورود به ایران گرفتار دردسرهای شهر تهران در چند دهه بعد می‌شود و یک راننده تاکسی جوان (بهرام رادان) هم سخت گرفتار عشق این خانم...

- به گزارش کافه سینما در بخشی از «تهران ۱۵۰۰» بهرام عظیمی جایزه اسکار «جدایی نادر از سیمین» را نشان می‌دهد.

- «تهران ۱۵۰۰» با این استدلال که قابلیت رقابت با بقیه فیلم‌ها به دلیل انیمیشن بودن ندارد از بخش مسابقه سینمای ایران جشنواره سی‌ام کنار گداشته شد.

- انیمیشن «تهران ۱۵۰۰» در بخش فیلم‌های اول جشنواره سی‌ام به نمایش در آمد. گزارش آنلاین کافه سینما از نشست فیلم را در «اینجا»، عکس‌های نشست را «اینجا» و ویدیو کامل نشست فیلم انیمیشن‌ «تهران ۱۵۰۰» با حضور عوامل در جشنواره سی‌ام فیلم فحر را «اینجا» ببینید و بخوانید.

- بهرام عظیمی در واکنش به پذیرفته نشدن این فیلم در بخش مسابقه سینمای ایران جشنواره فجر سی‌ام گفت: به اعتقاد من انیمیشن «تهران ۱۵۰۰» در بسیاری از رشته‌های سینمایی یک اتفاق است؛ به‌عنوان مثال در بحث طراحی صحنه باید این فیلم را دید چرا که تمام صحنه‌هایی که در این فیلم انمیشین دیده می‌شود به هیچ عنوان وجود نداشت، تمام این صحنه‌ها در درجه نخست تنها یک ایده بوده بعد این ایده طراحی شده و به مرحله فیلمبرداری رسیده است. از همین رو فیلم «تهران ۱۵۰۰» حاصل تخیل یک تیم است که از هیچ فیلم ساخته‌اند به همین دلیل باید در بخش مسابقه سینمای ایران حضور می‌داشت.

- عاقبت این اولین انیمیشن عظیم سینمای ایران در نوروز سال ۹۲ رنگ پرده دیده و تا کنون با استقبال مخاطبین رو به رو شده.

___________________________________________________________________________________

- ويدئو اختصاصي کافه سينما از فيلم: (دو ويديو)

آنونس تازه فيلم تهران 1500 / حجم: 6.2 مگابايت / --> دانلود <--

میزان روشنایی دانــلود

«تهران 1500» / مدت: 9:11 / كيفيت مطلوب / حجم: 33 مگابايت / --> دانلود <--

میزان روشنایی

«تهران 1500» / مدت: 9:11 / كيفيت معمولي / حجم: 15 مگابايت / --> دانلود <--

میزان روشنایی

___________________________________________________________________________________

- تصاوير اختصاصي کافه سينما از فيلم:

پوسترها:

دوبلورها:

عکس‌های این انیمیشن:

___________________________________________________________________________________

- قسمتي از ديالوگ فيلم:___________________________________________________________________________________

- ديگر عوامل فيلم:

كارگردان:بهرام عظيمي فيلم نامه: اميرمسعود علمداري، بهرام عظيمي مجري طرح: محمد ابوالحسني مدير توليد: اسماعيل شرعي انتخاب بازيگران: حبيب رضايي طراحي فضا و وسايل: حميد بهرامي استوري برد: ماني وطن‌دوست، طراحي لباس: فائز عليدوستي سوپروايزر هنري و لي اوت: بهرام ارجمندنيا سوپروايزر جانبخشي:حميد حقاني سوپروايزر جلوه هاي بصري: كيوان شادانفر مدير دوبلاژ: مهرداد رئيسي موسيقي با كلام:استوديو سيگنال استوديو عكاسي: مينا نقي‌لو، شركت هفت هنر هفت آسمان عكاس: ميلاد پيامي مديريت شبكه و فن‌آوري اطلاعات: مهندس فرهاد كاظمي كارشناسان شبكه و فن‌آوري اطلاعات: مهندس مازيار سليماني، مهندس محمد ستوده، مهندس محمد كاظمي،مهندس امير پركار،مهندس محمد زاهد مدير مالي: سيد مهدي عطار تبديل فيلم:احسان عظيمي دستيار توليد: حامد تاجيك اسكن:بهنام عظيمي مترجم:لاله نقي لو مدل‌سازي، لي اوت،جانبخشي، نورپردازي، رندر: ليلا شعباني‌نژاد ، فرهاد صفي خاني، ياشار خانپور، حسينعلي طهماسبي، امير محمد، فرزاد ملكي، احمد اخلاقي، ميرتوحيد رضوي، مبر اميد رضوي، اميد جعفري،ندا كافي، اميد افروغ، ، محمد فرجام فرد، ناصر نجفيان،آرش احمد سهي،حسام آقاجاني، حسين اديب، ميلاد بطحايي،ابراهيم علوي‌زاده، امير فيض، اميرنكوهمت، مرتضي قمري، مرتضي مقدم، محمدرضا عرب يارمحمدي، مهدي فرحدل مشاورين فيلمنامه: محمد رحمانيان، پيمان معادي،حبيب رضايي مشاورين معماري: دكتر شهاب كاتوزيان، مهندس شهرام گل‌اميني، مهندس رامين صفري‌راد، مهندس رضا دانشمير، مهندس محمد مجيدي بازيگران استوري بورد: سيروس كهوري نژاد، امير كربلايي، الهام جعفرنژاد، زهرا اكرمي،حجت شرقي پور،مينا مقدم حصاري، تهيه‌كننده: مؤسسه نسل انديشه، عبدالحسين ابولحسني

افزودن نظر

کد امنیتی
تصویر جدید

جوملا فارسی توسعه و پشتیبانی توسط گروه نرم افزاری جوملا
حامی پروژه ملی جوملا فارسی شرکت نوید ایرانیان